+38 050 352 90 97
м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 41
Ліцензія

Заняття з дефектологом

В основі роботи дефектолога (корекційного педагога) лежить вивчення дітей, що мають відставання у розвитку, їх навчання, виховання і соціальна адаптація. Перш за все, дефектолог виявляє походження того чи іншого дефекту, визначає причинно-наслідкові зв'язки в розвитку психічних функцій і вивчає соціально-педагогічні умови життя дитини.

Педагогічний процес дефектолога об'єднує - виховання, освіта і навчання. Де виховання - вплив педагога на дитину з метою становлення особистості, освіта ґрунтується на людському досвіді, наукових і культурних цінностях, а навчання проходить під керівництвом підготовленого людини, який покликаний проводити виховний, освітній і розвиваючий процеси в рамках дошкільного та шкільного навчання.

В основу корекційно-педагогічної діяльності дефектолога покладені спеціальні педагогічні принципи: 1 - цілеспрямованість, цілісність і системність педагогічного процесу; 2 - повага до особистості дитини, в основі якого - розумна вимогливість до нього; 3 - системність корекційних, профілактичних і розвивальних задач; 4 - єдність діагностики і корекції; 5 - облік індивідуальних і вікових особливостей дитини; 6 - комплексне використання методів і прийомів корекційно-педагогічної діяльності; 7 - інтеграція зусиль найближчого соціального оточення.

заняття з дефектологом