Арт-терапія – це корекційна форма психотерапії, в основі якої лежить творча діяльність, що дозволяє в особливій символічній формі перебудувати конфліктно-травматичну ситуацію, знайти нову форму її дозволу.
Арт-терапія в комплексному підході є одним з найбільш ефективних корекційних методів в роботі з дітьми-аутистами. Оскільки в основі арт-терапії лежить малюнок, за допомогою нього арт-терапевтичні методи дають вихід внутрішнім конфліктам і сильним емоціям, допомагають зрозуміти власні почуття і переживання, сприяють підвищенню самооцінки і допомагають у розвитку творчих здібностей. Основне завдання арт-терапії полягає в розвитку сомовираженія і самопізнання дитини через творчість і в підвищенні його адаптаційних здібностей.
Перевага арт-терапії від інших корекційно-розвивальних напрямків, в яких використовуються в основному вербальні канали комунікації, це те, що арт-терапія використовує «мову» візуальної та пластичної експресії. Це особливо актуально при роботі з дітьми та робить її незамінним інструментом для дослідження, розвитку та гармонізації в тих випадках, коли дитина не може висловити словами своє емоційний стан. Символічна мова в арт-терапії є основою образотворчого мистецтва, яка дозволяє дитині часто більш точно висловити свої переживання, по-новому поглянути на ситуацію і життєві проблеми і знайти, завдяки цьому, шлях до їх вирішення.
Comments are closed