10 вересня у Москві відбувся інформаційний марафон про аутизм і дислексію «Як подолати бар’єр діагнозу?» Під час заходу пройшов практичний семінар і майстер-клас, присвячений розладу розвитку та навчання дітей.
У марафоні взяли участь засновник Благодійного фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко, директор Фонду Лариса Рибченко, директор школи-садка «Дитина з майбутнім» Наталія Стручек, а також глава Асоціації батьків дітей з аутизмом Євгенія Панічевська.
В рамках марафону проходив семінар, на якому фахівці з Ізраїлю та Шотландії розповіли про розлади аутистичного спектра, синдром дефіциту уваги та гіперактивності, про методи корекції та способи адаптації до соціального життя. Зокрема, слухали експерта в області методик корекції аутизма Марину Слєпян, яка допомагає у створенні найбільш ефективного корекційного середовища, відповідного дитині та усій родині. На семінарі також виступив експерт біхевіоризму – науки про поведінку, Міхаель Бен Цві. Для батьків і фахівців він провів семінар з АВА (Прикладний Аналіз Поведінки), де розповів, як побачити і зрозуміти труднощі поведінки аутичної дитини, поділився багаторічним й успішним досвідом роботи.
Ведучий ізраїльський фахівець в області корекції аутизму у ранньому віці (директор корекційного дитячого садка для дітей з аутизмом) Тамар Гат повідала про аутизм у ранньому віці. Цей експерт консультує щодо інклюзії в дитячих садах і початкових класах і проводить заняття з групами батьків дітей аутистичного спектра. Проводить курси підвищення кваліфікації для фахівців (логопедів, психологів) на тему роботи з аутистами у ранньому віці.
«Весь інформаційний матеріал, почутий і отриманий в ході майстер-класу, буде максимально доноситися до мого персоналу, обробляється. Все корисне, що з нього можна витягти, буде впроваджуватися у практику», – каже директор школи-садка« Дитина з майбутнім» Наталія Стручек.
«Можливості для дорослих аутистів – то, чого немає в Україні взагалі, і те, що надихнуло ще більше на роботу, – ділиться враженнями директор Фонду «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко. А ще не перестаю дивуватися і захоплюватися деякими батьками, які не опускають руки і знаходять в собі сили ще й переконувати інших батьків, що у їх особливих дітей є майбутнє. Подвиг Марини, чий ентузіазм просто заразливий, хотілося б клонувати в багато разів у нас в Україні, щоб батьки не ховалися, а боролися за майбутнє своїх дітей».
«Мене захопив виступ Естер Цабар «Тестер – робота, яка любить аутистів. Отримання професії програмного тестера і працевлаштування людей з ВФА (високофункціональним аутизмом), – говорить Євгенія Панічевська. – Це не просто розповідь про те, як людям дають професію. Їх вчать перебувати в колективі, проходити співбесіди, спілкуватися зі співробітниками. А колектив, у свою чергу, готують до того, що поряд з ними буде знаходитися людина з нестандартною поведінкою, якій може знадобитися допомога в самих звичайних і простих, на наш погляд, ситуаціях. Естер курує своїх дорослих учнів, допомагає їм і колективу, в який вони прийшли, у вирішенні складних питань. А тестери, яких готує її курс, в результаті є затребуваними і високооплачуваними фахівцями. Я б дуже хотіла, щоб мій син мав можливість жити у суспільстві, в якому б його розуміли, не докоряли, а допомагали, і дали краще в ньому проявитися заради загального блага. Саме такий шанс дає дорослим людям з аутизмом курс, організований Естер Цабар».
Comments are closed