preloader

Новини садка

Orh_navchannia 90x80
Styli_batkivstva 90x80
photo_5298700496401455744_y 90x80

МГО «Дитина з майбутнім» представляє проєкт «Як все починалося»

МГО "Дитина з майбутнім" | INGO "Child with Future"

У 2020 році виповнюється десять років відтоді, як в Україні голосно заговорили про аутизм. Тим, хто тоді взявся зрушувати цей камінь з мертвого місця, довелося непросто. Вони були змушені вчитися з нуля, їздити світом у пошуку консультацій, оббивати пороги різних установ і стукати в зачинені двері, шукати однодумців та партнерів. Їм довелося боротися з упередженістю суспільства й неготовністю тодішньої системи охорони здоров’я та освіти до адаптації дітей до звичайного життя.

За цей час в Україні у цій сфері сталися кардинальні зміни на краще. А все починалося з батьків, дітей, фахівців та однодумців, які пройшли за ці десять років свій шлях. Їм є що оцінювати і є що порівнювати. Вони краще за всіх знають про помилки та успіхи на цьому шляху. Вони знають, куди і як йти далі.

МГО «Дитина з майбутнім» представляє проєкт «Як все починалося», мета якого – поділитися з суспільством живими історіями та думками тих, з кого все починалося.

У рамках проєкту ми будемо публікувати розмови з батьками дітей з особливостями розвитку, науковцями, фахівцями, громадськими діячами, серед яких:  

  • Інна Сергієнко, засновниця МГО «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», Консул провідної Міжнародної асоціації «Аутизм-Європа», лауреат міжнародної премії NAPA-2014 у номінації Community Mentor (наставник спільноти), модераторка Платформи Autism Friendly Ukraine.
  • Юрій Мірошниченко, політик, громадський діяч, науковець, правозахисник.
  • Марина Порошенко, лікар-кардіолог, кандидат медичних наук, голова ради Благодійного фонду Порошенка, дружина п’ятого Президента України Петра Порошенка.
  • Наталія Стручек, директорка садка для дітей з особливостями розвитку «Дитина з майбутнім».
  • Катерина Островська, мама сина з аутизмом, керівниця освітньо-консультативного центру ГО «Справа Кольпінга в Україні», професор, доктор психологічних наук, завідувачка кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи факультету педагогічної освіти ЛНУ ім. Івана Франка.
  • Євгенія Панічевська, директорка батьківської організації Благодійний фонд «Асоціація батьків дітей з аутизмом», громадська діячка, лекторка, спікер на радіо і ТБ, активна учасниця створення державної системи допомоги аутистам, дітям та молоді з інвалідністю, ментальними та поведінковими особливостями, та багато інших.

 

Десять років – такий період, коли варто підбити перші підсумки, оцінити досягнення та надихнути самих себе і всіх нас на нові звершення. Стежте за оновленнями на сторінках МГО «Дитина з майбутнім» у Фейсбуці та на YouTube.

 

Comments are closed