preloader

Новини садка

2024 11 04 1 90x80
Znimok ekrana 2024 08 30 o 22.41.01 1 90x80
photo_2024 08 23 23.15.45 90x80

Ми вперше в Україні розпочали ранню корекцію розвитку дітей з особливостями – від 1 року

МГО "Дитина з майбутнім" | INGO "Child with Future"

Розпочати ранню корекцію розвитку дітей із особливостями, у тому числі – з аутизмом, можна з 1 року. Наш садочок «Дитина з майбутнім», який за 10 років об’єднав найкращі світові методики та напрацював власні підходи до роботи з особливими дошкільнятами, вже має практику такої корекції. Раніше такою практикою могли похизуватися лише ізраїльські фахівці.
За словами директора Наталії Стручек, ще рік тому заклад відчиняв свої двері для дітей, віком від двох років. Щодо молодших – то спеціалісти лише консультували родину. Проте світовий досвід показав, що рання корекція з 1 року дає приголомшливі результати – шанси особливим дітям розвиватись нарівні зі своїми однолітками.
«Ми тісно співпрацюємо з ізраїльськими спеціалістами. Вони вже давно практикують ранню корекцію. І роблять це навіть не з одного року, а ще раніше. Ізраїльські фахівці вже з п’яти місяців можуть зрозуміти ступінь розвитку дитини. І якщо вона потрапляє до групи ризику отримати той чи інший діагноз у розвитку, з нею починають працювати. Як показав ізраїльський досвід, 75% дітей, які потрапили до спеціалістів в районі одного року, потім розвивались за класичною моделлю і не отримували «особливого» діагнозу», – розповідає Наталія Стручек.
Спеціалісти наголошують – такий підхід вкрай важливий , щоб виявити якомога раніше потенційні розлади і вчасно підтримати дитину, щоб пізніше не зіткнутися зі словом «діагноз». Якщо батьки спостережливі та підозрюють, що з дитиною щось не так, краще не чекати до 3-х років, як часто радять, а звернутись за консультацією. «Чим раніше ми спільними зусиллями виявимо навіть найменші особливості у розвитку вашої дитини, тим більше шансів, що пізніше вони не отримають діагноз «аутизм», «алалія» чи будь-який інший ментальний розлад», – наголосила директор дитсадка.
За її словами, на сьогоднішній день українці вже більше знають про аутизм та інші розлади, не ховають дітей, а намагаються вчасно їм допомогти. Якщо раніше в дитсадок приводили дітей ближче до шкільного віку, то зараз звертаються у віці 2-3 років. Зокрема, збільшилась частка дворічних вихованців. За даними графіків розвитку в середньому дитина від 1 до 2 років за умов комплексної системної 6-місячної роботи покращує свої навички самообслуговування, соціальних відносин, дрібної моторики та імітації на 400%. Дитина від 3 до 4 років покращує ті ж самі навички на 200%. Дитина від 5 до 6 років – на 70-80%. Мова йде про середні агреговані показники, адже всі діти різні і розвиваються за власною швидкістю.
«Працювати з 1-річною малечею, доволі складно і просто водночас. Складно, тому що страшно і фахівцям, і батькам – адже це ще зовсім маленька дитина. Просто – тому що ми розуміємо, що мозок дитини у цьому році пластичний, вона як губка вбирає нові правильно побудовані навички, разом з дитиною навчаються батьки і не роблять помилок, з якими потім у 4-5 річному віці доводиться працювати окремо», – наголосила Наталія Стручек.
Вона закликала батьків спостерігати за своїми дітьми, знати, які навички і в якому віці вони повинні мати, і за будь-яких підозр обов’язково звертатись до спеціалістів. Чим раніше допомога буде доступна дитині, тим більше шансів виправити ситуацію без наслідків.

 

Comments are closed