preloader

Новини садка

Orh_navchannia 90x80
Styli_batkivstva 90x80
photo_5298700496401455744_y 90x80

Перші ознаки аутизму в дітей: директор дитсадка та засновниця ізраїльського Центру «Міфне» дали інтерв’ю 24 каналу

МГО "Дитина з майбутнім" | INGO "Child with Future"

Як не проґавити перші ознаки аутизму у дитини? Про це сайту «24 канал» розповіли директор дитсадка “Дитина з майбутнім” Наталія Стручек та засновниця й керівник Центру лікування та навчання “Міфне” в Ізраїлі Ханна Алонім.

Серед ознак аутизму, про які нагадали батькам: відсутність прямого зорового контакту з людьми, надмірна пасивність чи активність, відсутність реакції на голос або присутність батьків, затримка моторного розвитку, відсутність апетиту або відмова від їжі.

Але, наголосила Ханна Алонім, якщо у дитини помітили якусь із таких ознак, – це ще не означає, що в неї аутизм. Але може свідчити про інші проблеми. Тому батьки обов’язково мають слідкувати, як розвивається їхня дитина, і за будь-яких підозр – звертатись до фахівців.

В Ізраїлі аутизм виявляють у віці від 12 до 20 місяців, а то й раніше. За словами Ханни Алонім, головне – помітити його у немовляти не пізніше 18 місяців.

«Лікування саме в грудному віці є дуже ефективним через пластичність мозку у цей період», – наголосила засновниця Центру «Міфне».

Про ранню корекцію в Україні розповіла Наталія Стручек. Адже дитсадок «Дитина з майбутнім» цьогоріч вперше у країні відчинив двері для дітей до 1 року.

“Як показує ізраїльський досвід, 75% дітей, які потрапили до спеціалістів в районі одного року, потім розвивались за класичною моделлю і не отримували “особливого” діагнозу. Чим раніше ми спільними зусиллями виявимо навіть найменші особливості у розвитку вашої дитини, тим більше шансів, що пізніше вони не отримають діагноз “аутизм”, “алалія” чи будь-який інший ментальний розлад”, – підкреслила Наталія Стручек.

Вона закликала батьків бути уважними та вивчати, що саме повинні вміти малюки на кожному етапі свого розвитку, щоб швидше помітити, якщо дитина розвивається інакше.

Повністю прочитати розмову з Ханною Алонім та Наталією Стручек можна тут: https://healthy.24tv.ua/yak-ne-proaviti-pershi-oznaki-autizmu-ditini_n1572604

 

Comments are closed