Найважливішою складовою розвитку дитини з РАС є чіткий, структурований режим дня. Обов’язковий елемент режиму — прогулянка, необхідна не тільки для отримання сонячно-повітряних ванн, а й для розвитку рухових здібностей дитини. Спираючись на свій 9-річний досвід роботи, реабілітолог дитячого садка «Дитина з майбутнім» пропонує оптимальну структуру побудови фізичної активності дитини під час прогулянки.
Важливо! Якщо ви виходите на прогулянку, подбайте про всі запобіжні заходи, введені у зв’язку з карантином – для себе та для дитини.
Для ігор на вулиці вам знадобиться такий інвентар:
- Телефон з улюбленою музикою.
- Різнокольорова крейда або кружечки різнобарвного картону.
- М’які різнокольорові резинки для волосся або різнокольорові стрічки чи прищіпки.
- Фігурки або картки із зображенням тварин.
- М’яч гумовий.
- Невелика коробка з дрібними предметами (намистинки, горошинки, монетки, гаєчки, ґудзики тощо).
- Гарний настрій.
Якщо ваша дитина проявляє ініціативу та хоче взяти на прогулянку які-небудь іграшки — це добре, й у цьому можна піти дитині назустріч, але за однієї умови: іграшки мають відповідати умовам вуличної прогулянки. Наприклад, можна взяти самокат, велосипед, велобіг, м’яч, відерце, совочок тощо, а улюблені м’які іграшки або просто стимульні предмети краще залишити вдома. Вийшовши надвір, визначте місце або кілька, в яких проходитиме ігрова активність. Дайте дитині 10–15 хвилин на адаптацію до нових умов і на вияв своїх спонтанних рухових бажань. Після цього приступаємо до реалізації плану заняття.
Comments are closed